Dá sa žiť inak

Čas na jarné upratovanie?

Pridaj komentár

Na oblohe sa znovu začína objavovať slnko, deň sa predlžuje a ja sa púšťam do ďalšieho “jarného” upratovania. Je to vlastne pokračovanie toho, čo som nestihla v rámci upratovania pred-novoročného, kedy som chcela uvoľniť cestu novému roku. Ale keď sa chce, obhájiť sa dá všetko: Príroda sa začína prebúdzať až na jar, takže by sa dalo povedať, že nový rok sa ešte iba blíži. Vychádzajúc z tohoto predpokladu, zahajujem nové upratovanie.

Po obdržaní skvelej pracovnej ponuky ma zachvátila nákupná horúčka (pretože 14_KONTEJNER_NA_TEXTILkaždý úspech je treba patrične osláviť). Asi bola luna v správnom rozpoložení, pretože sa ten deň ukázal ako nákupne veľmi úspešný. Myslím, že je čas stávajúce obnosené kúsky oblečenia vytriediť a zrecyklovať. A ako sa recykluje oblečenie? Nedávno som sa v Osmičke, mesačníku Prahy 8, dočítala, aký osud čaká textil vhodený do vyhradených kontajnerov.  Traja dobrovoľníci ho triedia a následne rozdeľujú podľa aktuálnej potreby organizáciám pomáhajúcim napríklad ľuďom bez domova, matkám v núdzi, či drogovo závislým. Dokonalé. Už viem, kam moja zbierka poputuje.

Ale aby neostalo iba pri šatníku, pustím sa i do ďalších oblastí. Jednou z nich bude, nazvime ju oblasť vzdelania. S učebnicami ekonómie sa sťahujem sem a tam už dobrých 5 rokov. A otvoriť ich neplánujem v najbližších sto rokoch. Pravdepodobne to vezmem hromadne. Čo nevykúpia v antikvariáte VŠE poputuje ako dar do mestskej knižnice.

Tretia časť sa bude venovať menej hmatateľným veciam. Upratovanie zložiek v notebooku, triedenie a premazávanie fotiek… Táto časť bude najťažšia, najzdĺhavejšia a veľmi pravdepodobne aj najnudnejšia. Rozhodne si vynúti rozfázovanie. Už len tým, že na upratanie čakajú dva počítače, dva externé hard disky a asi milión CD a DVD. Uf. Už sa teším, kedy to bude hotové a mňa obklopí nová, živá energia 🙂

Krásne slnečné dni!

Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s