Dá sa žiť inak

Prestaňte zabíjať orangutany! Áno, Vy!

Pridaj komentár

Ďalší dôvod prečo sa zamýšľať nad tým, čo kupujeme. Rúbanie a vypaľovanie dažďových pralesov, ktoré spôsobuje extrémne rýchle ubúdanie prirodzeného prostredia mnohých živočíšnych druhov, napríklad tygrov a orangutanov. Tí sú navyše prenasledovaní a zabíjaní pracovníkmi plantáží, ktoré vznikajú
na mieste bývalého pralesa. Na planážach sa pestuje palma olejná, z ktorej sa vyrába extrémne lacný a silno nezdravý PALMOVÝ OLEJ.

Aj keď si vravíte, že Vás sa to netýka, pretože kupujete olej slnečnicový, zamyslite sa ešte raz. Palmový olej sa používa vo veľkom množstve výrobkov, ktoré napĺňajú vašu chladničku ši špajzu. A u mnohých ani nie je označený v zložení, pretože sa ukrýva pod označením rastlinný olej.

Mnoho druhov chipsov, čokoládových tyčiniek, keksov, rastlinných tukov, šampónov či mydiel na sebe nesie krv vymierajúcich druhov. Pomôžte to zastaviť!

Aj keď žijeme na opačnom konci Zeme, sme to práve my, kto má najväčšiu moc toto konanie zmeniť. Nekupujme výrobky obsahujúce palmový olej, spoločnosti na to budú nútené reagovať, využijú bezpečné alternatívy a ničenie sa zastaví. Začína to u nás, v našom nákupnom košíku.

 

 

A o tom, ako škodí palmový olej Vám, sa dozviete v reláci A DOST!

Zoznam výrobkov s / bez palmového oleja nájdete tu: stoppalmovemuoleji.cz/vyrobky.php

Viac informácií hľadajte napríklad na stránkach www.stoppalmovemuoleji.cz a ešte na ich facebooku.

 

S láskou k Zemi,
Marta

Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s